Firma STEINBERG z Trzebini – producent i dystrybutor materiałów izolacyjnych, systemów grzewczych oraz kominowych –  dołączyła do duńskiego potentata w tej dziedzinie - grupy kapitałowej SKAMOL i stała się centrum sprzedaży na Europę Wschodnią, obejmując zasięgiem, aż 20 krajów regionu.


- Cieszymy się z dołączenia do grupy SKAMOL, ponieważ widzimy potencjał dla technicznych systemów izolacji w wielu krajach regionu Europy Wschodniej. Wspólnie możemy zdobyć te rynki. – mówi Tomasz Żołądź, który obejmuje stanowisko dyrektora regionalnego na Europę Wschodnią. Z kolei prezes firmy STEINBERG Paweł Węgrzyn w nowej strukturze zostaje dyrektorem handlowym firmy.

Przypomnijmy, że STEINBERG to trzebińska firma z dziesięcioletnim doświadczeniem w zakresie produkcji i dystrybucji materiałów izolacyjnych, urządzeń grzewczych i systemów kominowych. Jej najważniejszymi produktami są: VARMSEN – system konstrukcyjno-izolacyjny do budowy kominków oraz SENSEC – hydroaktywny system dociepleń budynków od wewnątrz.
To właśnie ze względu na dotychczasowe sukcesy w sprzedaży tych systemów duński producent ociepleń dla przemysłu i budownictwa, istniejący od 1912 roku SKAMOL, zaprosił polską firmę do dołączenia  w struktury grupy posiadającej kilka zakładów w Danii i jeden w Rosji.

- Mamy wspólne cele i podobne plany rozwoju w Europie Wschodniej. Firma STEINBERG z Trzebini doskonale zna nasze systemy, ponieważ od lat wprowadzała nasze produkty do branży budowlanej - podkreśla dyrektor generalny firmy SKAMOL Karsten Lungaard.

W ubiegłym roku SKAMOL rozpoczął budowę kolejnego zakładu produkcyjnego – tym razem w Opolu. Powstaje tam hala o powierzchni ok. 8 tys. metrów kw. i miejsca pracy dla kilkudziesięciu osób, głównie kadry technicznej i inżynieryjnej. W zakładzie będą wytwarzane bloczki i płyty silikatowe – produkcja ma ruszyć pod koniec tego roku. Inwestycja w Opolu jest strategicznym elementem rozwoju firmy na rynkach międzynarodowych, a produkty tam powstałe dystrybuowane będą przez trzebińską część koncernu.

Wróć

Wykonanie Infosun