Świat kominków Przegląd produktów: Kominek gazowy DreamFIRE SQUARE MINI

Nowość w gazowych wkładach kominkowych firmy DreamFIRE - wyjątkowo kompaktowy DreamFIRE SQUARE MINI. Standardowo kominek wyposażono w polana ceramiczne imitujące drewno, natomiast wnętrze wykonano z blachy gładkiej. Opcjonalnie dostępny jest również pilot dotykowy, dzięki któremu można kontrolować temperaturę oraz czas spalania drewna z odległości. Wkład nie zajmuje wiele miejsca, dlatego może być instalowany w bardzo małych pomieszczeniach, również bez komina. Hermetycznie zamknięta komora spalania gwarantuje najwyższy stopień bezpieczeństwa, powietrze jest pobierane z zewnątrz budynku.

http://www.kominek.org.pl/aktualnosci/artykul/zobacz/kominek-gazowy-dreamfire-square-mini-1.html


Świat kominków Przegląd produktów: Pilot dotykowy DreamFIRE

Pilot dotykowy to nowość w ofercie DreamFIRE. Pilot jest niezawodny, pozwala zaoszczędzić do 40% zużycia gazu, a dodatkowo zapewnia realistyczny ogień bez wysiłku. Dzięki niemu można kontrolować funkcje kominka z odległości. Posiada on wiele opcji, a przede wszystkim kontrolę termostatyczną, która pozwala ustalić stałą temperaturę paleniska oraz kontrolę czasową, dzięki której można określić czas palenia.

http://www.kominek.org.pl/aktualnosci/artykul/zobacz/pilot-dotykowy-dreamfire.html


Świat kominkówi KOMINKI Przegląd produktów: Fairo ECO-line

NOWOŚĆ w kominkach gazowych Kal-Fire to FAIRO ECO-line, które zapewniają optymalny widok płomieni poprzez bezramowe szkło oraz czyste spalanie.

Fairo ECO-line zużywa 40% mniej gazu, automatycznie przełącza się pomiędzy trybem niskim a wysokim, tworząc przy tym zdumiewające efekty płomieni 3D. Fairo ECO-line posiada mnóstwo opcji, a jednocześnie jest łatwy w użyciu poprzez pilot zdalnego sterowania iMatch, dzięki któremu można kontrolować pracę kominka z każdego miejsca w domu. Z mocą grzewczą na poziomie min. 83%, urządzenia Fairo ECO-line są energooszczędne

www.kominek.org.pl/aktualnosci/artykul/zobacz/fairo-eco-line.html


Świat kominków Przegląd produktów: Nowy wkład Chazelles F70

Nowość od firmy Chazelles - żeliwny wkład kominkowy F70, to propozycja dla osób ceniących sobie najwyższą jakość.

Kominki Chazelles charakteryzują się wyrafinowanym oraz nowoczesnym designem. Solidnie wykonane elementy żeliwne gwarantują bezpieczną pracę przez długie lata. Jedną z głównych zalet wkładu jest ogromna wizja ognia. System wyposażony jest w 2 punktowe zamykanie drzwi gwarantujące wyjątkową szczelność urządzenia, zwiększając przy tym kontrolę procesu spalania. Wlot powietrza pierwotnego dostarcza powietrze eksploatowane podczas rozpalania, natomiast wtórne powietrze ułatwia dopalanie. Dodatkowo, wkład wyposażony jest w szufladę na popiół, która usprawnia korzystanie z kominka. Wkład posiada przyciemniane z czterech stron szyby, co sprawia, że nabiera on ekskluzywnego wyglądu.

http://www.kominek.org.pl/aktualnosci/artykul/zobacz/nowy-wklad-chazelles-f70.html


Pokaz premierowy DreamFIRE

Dnia 15 czerwca 2012 r. firma Steinberg zorganizowała premierowy pokaz pierwszego polskiego kominka gazowego DreamFIRE. Uczestnicy z różnych regionów Polski zebrali się ok. godz. 15. w Klubie Stara Kotłownia, znajdującym się na terenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji (MOKSiR) w Chrzanowie.

Po powitaniu Prezesa Zarządu firmy Steinberg - Pawła Węgrzyna, przemówienie wygłosili zaproszeni goście. Następnie odbył się pokaz produktów, któremu towarzyszyły występy artystyczne oraz poczęstunek.

http://www.kominek.org.pl/szkolenia/artykul/zobacz/pokaz-premierowy-dreamfire.html


Firma STEINBERG przedsiębiorcą roku 2012

Po raz VIII Chrzanowska Izba Gospodarcza oraz Kapituła Konkursu zorganizowała Galę Przedsiębiorczości 2013, która odbyła się w dniu 5 kwietnia 2013 roku w sali teatralnej MOKSiR w Chrzanowie, pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego - pana Marka Sowy oraz Starosty Powiatu Chrzanowskiego - pana Adama Potockiego.

Podczas tejże Gali dyrektor zarządzający spółką STEINBERG - Paweł Węgrzyn, odebrał nagrodę główną "PRZEDSIĘBIORCA ROKU 2012" w kategorii "mikro i małe firmy".

http://www.kominek.org.pl/aktualnosci/artykul/zobacz/nagroda-przedsiebiorca-roku-2012-dla-firmy-steinberg.html


Kominek gazowy w obudowie z płyt krzemianowo wapniowych

Każdy kominek składa się z wkładu grzewczego, którego wybór w obecnych czasach jest bardzo trudny ze względu na szeroką ofertę rynkową. Dostępne są wkłady kominkowe żeliwne, stalowo-żeliwne, stalowe. Producenci dali nam do wyboru wyłożenia wkładu szamotem lub wermikulitem, z wzorem lub gładkie, malowane lub w kolorze naturalnym. To, czym będziemy palić, też ma znaczenie. Drewno - to paliwo, które z zasady przyporządkowane jest do kominków, obecnie jednak paliwo takie jak węgiel brunatny, pellety czy gaz, jest ogólnie dostępnym rozwiązaniem w kominkach.

www.kominek.org.pl/budowa-i-montaz/artykul/zobacz/kominek-gazowy-w-obudowie-z-plyt-krzemianowo-wapniowych.html


I Forum Producentów i Dystrybutorów

Dnia 28 sierpnia br. w Łodzi odbyło się I Forum Producentów i Dystrybutorów branży kominkowej i zduńskiej. Było to pierwsze od ponad 20 lat zgromadzenie, na którym przedstawiciele firm spotkali się, aby znaleźć sposoby na wsparcie rozwoju całej branży oraz konsolidację producentów i dystrybutorów wokół lepszej organizacji rynku i promocji przedsiębiorstw rzemieślniczych.

http://www.kominek.org.pl/aktualnosci/artykul/zobacz/i-forum-producentow-i-dystrybutorow.html


Rodzaje paliw

Wybierz najlepsze dla Ciebie i Twojego kominka...


Sprawny przez lata

Oto w naszym domu stanął wymarzony kominek. Cieszy urodą i zaprasza do posiedzenia w jego cieple. Wystarczy tylko wrzucić do paleniska trochę drewna oraz zapaloną zapałkę – ale czy na pewno?


Piękny i praktyczny

Kominek zwraca na siebie uwagę, jest bowiem dominującym elementem wyposażenia wnętrza. Zatem, oprócz oczywistych walorów użytkowych, musi także spełniać oczekiwania dotyczące estetyki. Ale jak pogodzić najróżniejsze przecież gusty?

Ognisko domowe

Poczucie bezpieczeństwa, ulubione dekoracje, zapachy i ciepło... Chcemy, żeby taki był nasz dom, chcemy też, aby owo ognisko nie było jedynie przenośnią, ale najprawdziwszym ogniem, skłaniającym do refleksji i poprawiającym
nastrój w deszczowe wieczory


Słów kilka o kominach

SCANCORE to rewolucyjny, duński system komina właściwego z betonu na bazie naturalnego pumeksu - porowatej wulkanicznej skały magmowej. System oferuje prostotę instalacji wraz z lekkością i doskonałymi właściwościami izolacyjnymi potwierdzonymi certyfikatem CE.


Jak bezpiecznie zbudować kominek

Kominki są w Polsce niezwykle popularne i z pewnością wiele osób podejmuje się samodzielnego zainstalowania wkładu i wykonania obudowy. Nie jest to najlepsze rozwiązanie, gdyż nieprawidłowo zbudowany kominek może okazać się niebezpieczny w użytkowaniu. Jeśli jednak już tak się dzieje, wiedzmy przynajmniej, co przy budowie kominka decyduje o bezpieczeństwie naszego mienia i nas samych.


Eko ogień pod kontrolą

Komfortowe ogrzewanie Kominki gazowe stanowią wygodną alternatywę dla osób, które chcą mieć w domu kominek, a nie mają czasu na codzienne zabiegi rozpalania ognia i czyszczenia paleniska lub też cenią sobie czystość wokół siebie.


Czysto i niedrogo

Kominek to marzenie chyba większości mieszkańców domów jednorodzinnych. Kusi nas magia ognia i jego ciepło. Jednak to „serce domu” jest też bardzo praktycznym urządzeniem, pozwalającym przy tym nieco odciążyć środowisko.


Bogactwo wyboru

Rynek kominkowy obfituje w różnego rodzaju wkłady kominkowe, mniejsze lub większe, z płaszczem wodnym lub z dystrybutorami gorącego powietrza, żeliwne a także stalowe. Nie należy zapominać także o szerokiej gamie piecyków wolno stojących, których różnorodność jest na dzień dzisiejszy, niemal tak duża, jak samych wkładów.

Wykonanie Infosun